background image

Team

Witamy na oficjalnej stronie Adex Racing - zespołu wyścigowego startującego w Wyścigowych Równoległych Mistrzostwach Polski. Nasz Team bierze równeż udział w innych imprezach motoryzacyjnych m.in. w Rallycrossie. Prezentujemy się także na krajowych wystawach samochodowych. Największym sukcesem zespołu jest zdobycie Mistrostwa Polski w Wyścigach Równoległych na dystansie 1/4 mili w klasie Profi Plus w roku 2004. W latach 2005 i 2006 byliśmy wicemistrzami. Zespół reprezentuje Paweł Kowalski jeżdżący samochodem Porsche 911 Carrera 2 w wersji 964. Naszym celem są jak najlepsze wyniki we wszystkich przedsięwzięciach, jakich się podejmujemy. Zapraszamy do zapoznania się z nami oraz naszą ofertą. Poniżej prezentujemy ostatnie wydarzenia z życia zespołu.

Paweł Kowalski

Nazwisko Pawła Kowalskiego może być nieco mylące. Paweł jest naturalnie z niego dumny, jednak na pewno nie można o nim powiedzieć, że jest przysłowiowym "zwykłym szarym Kowalskim". Wśród wszystkich Kowalskich Paweł zdecydowanie się wyróźnia. Zawodowo Paweł prowadzi od 1988 roku firmę ADEX. ADEX to kompleksowy serwis porządkowy. Jeśli ktoś potrzebuje profesjoalnego, szybkigo sprzątania, to ADEX jest firmą, do której powinien się zgłosić w pierwszje kolejności. Ekipa Pawła Kowalskiego ma doświadczenie wsprzątaniu mieszkań, biur, sklepów, hipermarketów, a także terenów otwartych. Paweł należy do prawdziwych pasjonatów. Oczywiście jego największą pasją nie jest sprzątanie, ale motoryzacja, a w szczególności wyścigi równoległe na 1/4 mili . Podczas zawodów Paweł zapomina o firmie, sprzątaniu i wszystkich innych sprawach i zajmuje się tylko jednym problemem: jak przejechać 1/4 mili w jak najkrótszym czasie. W tej kwestii Paweł jest absolutnie bezkompromisowy. Zawsze walczy od startu do samej mety. Szczególną wagę przykłada on do samego ruszenia z miejsca - niemal do perfekcji opanował start natychmiast po zapaleniu się zielonego światła. Zdarza się, że jego czas reakcji wynosi poniżej jednej setnej sekundy! A kiedy już ruszy, zmierza do mety w tempie rzucającym na kolana wszystkich kibiców. Do szybkiej jazdy każdy kierowca potrzebuje samochodu. W kwestii doboru pojazdu Paweł uznaje tylko jedną markę - Porsche. Te niezwykle efektowne tylnonapędowe pojazdy z Stuttgartu urzekły go do tego stopnia, że nie wyobraża sobie, że mógłby ścigać się inną maszyną. Paweł Kowalski w Wyścigach Równoległych angażuje się w 100%. Na prostej jest prawdziwym fighterem, którego obawia się niejeden rywal.

Michał "Obebo" Przybylski

Emocje - to właśnie one kierują zarówno życiem, jak i karierą driftingową Michała Przybylskiego. OBEBO znany jest szczególnie jako znawca samochodów marki Mercedes-Benz, w których zakochał się kiedy podróżował na tylnym siedzeniu modelu 123 należącego do jego ojca. Lata mijały, a miłość do trójramiennej gwiazdy - wręcz przeciwnie. Dlatego kiedy OBEBO postanowił skierować ścieżkę swojej kariery ku driftingowi, od razu wiedział, że nie będzie startował ani niezwykle popularnymi u początków tego sportu w Polsce stosunkowo tanimi i bardzo wytrzymałymi autami marki BMW, ani dającymi duże możliwości zaawansowanych modyfikacji Nissanami, których ogromne ilości coraz bardziej zalewają driftingowy świat. Dla niego istnieje tylko Mercedes i tak już pozostanie. Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Uczucia Michała Przybylskiego kierują się jednak nie tylko w stronę pojazdów ze Stuttgartu. Ma on bowiem jeszcze jedną słabość. A jest nią słabość do płci pięknej. Nie trudno się domyślić, że kiedy na prawym fotelu jego Mercedesa miejsce zajmuje kobieta, samochód od razu lepiej układa się do kolejnych, pokonywanych bokiem zakrętów. Niestety kiedy zawody dobiegną końca, OBEBO tak jak każdy z nas, musi powrócić do nieco bardziej przyziemnych zajęć. Kieruje się wtedy do rodzinnej firmy zajmującej się spedycją i transportem międzynarodowym. Jednak zarówno wtedy, kiedy planuje trasę kolejnej ciężarówki, jak i kiedy odbiera zamówienie na przewiezienie kolejnego towaru, jego serce wciąż bije dla trójramiennej gwiazdy i dla zakrętów, które już wkrótce przyjdzie mu pokonać. Pokonać, jak zawsze, bokiem do kierunku jazdy!